Jednak oryginalna gra była rozgrywana na stole z XVI-wiecznej Anglii. Było to ulubione miejsce młodych i starych członków rodziny. Wraz ze wzrostem popularności stał się ulubieńcem żeglarzy, żołnierzy i gwiazd filmowych.

Pierwsza gra stołowa w shuffleboard nazywała się „kratownicą” lub „kratownicą”. Kasza była dużą brytyjską monetą wartą około czterech pensów. Później ziarno stało się złotym groszem, a nazwa zmieniła się na „buty grosza” lub „łopata grosza”. To była gra losowa, ale postanowiono, że będzie to gra zręcznościowa.

Wyprzedaż shuffleboard table

Nowoczesna wersja shuffleboardu na stole wykorzystuje ciężkie metalowe i plastikowe dyski popychane ręcznie przez długi, gładki drewniany stół w obszarze punktacji. Utrzymują poziom stołów do shuffleboardu, ale producent może stworzyć niewielkie nachylenie, które stanowi wyzwanie dla gry. Aby zmniejszyć tarcie, stoły do shuffleboardu są spryskiwane małymi silikonowymi koralikami podobnymi do piasku.

Wyzwanie polega na zdobyciu gola. Każdy gracz w grze jeden na jednego otrzymuje cztery dyski w przypisanym kolorze. Gracze na zmianę popychają dyski lub „ciężary” w poprzek stołu w kierunku obszaru punktacji. Kluczem jest zapobieganie spadaniu dysku i uderzaniu w przeciwne dyski na płycie. Jeśli dysk nie przekroczy linii faulu najbliżej gracza, eliminuje ją z rundy.

Granie w shuffleboard

Zasady są proste, ale gra jest trudna. Zdobycie lub wyeliminowanie przeciwników nie zawsze jest łatwe. Kilka organizacji reguluje grę turniejową, a zasady mogą się różnić w zależności od kraju. Mogą grać w Shuffleboard jeden po drugim lub przez zespoły. Zasady mogą się różnić dla pojedynczej gry i zespołu.

Twój stół do shuffleboard musi być stołem, który został wyprodukowany do gry. Przed zakupem stołu upewnij się, że masz odpowiednią przestrzeń w odpowiednim miejscu do dobrej gry.

Granie w shuffleboard na stole to gra, która spodoba się rodzinie i znajomym.