Tenis stołowy, z perspektywy trzeciej osoby, to dwaj gracze przenoszący piłkę do ping ponga z obu stron stołu i próbujący zdobyć punkty. Kiedy stajesz się częścią gry i zaczynasz grać, zdajesz sobie sprawę, że gra ma wiele głębi.

Musisz opanować swoją kontrolę nad rakietą, zrozumieć sposób serwowania, nauczyć się przewidywać ruchy przeciwnika, starając się zdobyć więcej punktów.

W tym artykule skupimy się na 10 kluczowych technikach, które pomogą Ci szybko osiągnąć postęp w zakresie umiejętności gry w tenisa stołowego. Pamiętaj, że nic nie zastąpi ciągłej praktyki i nie ma skrótów do wielkości.

10 porad, jak lepiej grać w tenisa stołowego Poznaj swoją rakietę
Sposób, w jaki trzymasz rakietę, odgrywa kluczową rolę (zamierzona gra słów) w przebiegu meczu. Ponadto każda rakieta czuje się i działa inaczej. To, co wydaje się najlepszą rakietą do tenisa stołowego dla początkujących, może nie być najlepszą rakietą do tenisa stołowego dla średnio zaawansowanych graczy. W rzeczywistości najlepsza rakieta do tenisa stołowego najlepiej odpowiada twojemu stylowi gry. Jeśli ciągle eksperymentujesz z różnymi rakietami, powstrzymasz swój postęp z powodu różnych wyników.

Zbuduj swój własny rakietę

W połączeniu z poprzednim punktem, zakładając, że masz podstawową wiedzę na temat podstaw tenisa stołowego, dobrą praktyką jest tworzenie własnych rakiet do tenisa stołowego. W ten sposób masz lepszą kontrolę nad kierunkiem meczu i przyzwyczajasz się do swojej rakiety, nawet gdy rozwijasz swoje umiejętności. Połącz niestandardowe ostrze do tenisa stołowego z odpowiednią gumą antypoślizgową i miękką taśmą, aby stworzyć coś wyjątkowego dla Ciebie.

Graj przeciwko wielu graczom

Każdy tenisista stołowy ma unikalny styl gry. Niektórzy mogą zmieniać swoje usługi, a niektórzy mają niuans podczas zwracania serwowania. Zmierz się ze swoimi umiejętnościami, grając przeciwko różnorodnym graczom. Kiedy grasz przeciwko komuś z zaawansowanymi umiejętnościami, uczysz się lepiej przewidywać wiele działań przeciwnika. Niezależnie od wyniku meczu obserwuj i ucz się czegoś nowego, czego możesz nie wiedzieć przed meczem.

Obserwuj innych graczy

Życie jest zbyt krótkie, aby popełnić wszystkie możliwe błędy, dlatego też powinieneś uczyć się na doświadczeniach innych. Uczestnicz i obserwuj mecze między innymi graczami. Obserwuj ich postawę, wzorce ruchów rąk, powrót do różnych rodzajów ujęć itp., Aby zrozumieć różne metody gry. Niekoniecznie musisz skopiować ich styl, ale na pewno możesz sam zastosować kilka wskazówek.

Proszę uważać

Mimo że gra w tenisa stołowego stanowi większość obszaru tułowia, praca nóg jest niezbędna do utrzymania pozycji. Opanowując i zmieniając techniki pracy nóg w zależności od potrzeb, maksymalnie wykorzystujesz obszar gry, nie będąc przewidywalnym. Mecze tenisa stołowego na profesjonalnym poziomie są szybkie; dlatego dokładne przewidywanie strzałów i rozmieszczenia piłek wymaga znalezienia się we właściwym miejscu i czasie. Doskonała praca nóg pomaga uzyskać najlepszą pozycję do uderzenia i wrócić do normalnej pozycji, aby przewidzieć następne trafienie.

Popraw swój refleks

Szybki refleks to linia podziału między przyzwoitym graczem a zawodowym graczem. Ćwiczenie na stole może pomóc Ci poprawić, ale wkrótce osiągniesz nasycenie. Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić swój refleks, musisz wyjść z pudełka. Popraw swój refleks poza meczem tenisa stołowego, biorąc udział w innych zajęciach fizycznych, takich jak ćwiczenia Crossfit i gra w unik, aby znacznie skrócić czas reakcji, a tym samym refleks.

Nagraj swoją grę

Jesteś najlepszym krytykiem, jakiego możesz dostać. Nagrywaj każdy mecz, w który grasz, aby przewinąć do tyłu i obejrzeć go, aby przeanalizować grę. Obserwuj korekty potrzebne w swojej postawie, identyfikuj słabe punkty, reakcję na różnego rodzaju uderzenia itp. Zanotuj w pamięci swoje obserwacje i pracuj nad ich poprawieniem podczas sesji treningowych.

Znajdź nauczyciela

Trener / korepetytor to osoba z doświadczeniem i wglądem trzeciej osoby, która może obserwować cię podczas gry i sugerować poprawki w locie. Nauczyciel weźmie pod uwagę twój styl gry, sugerując programy treningowe. Współpraca z trenerem pomoże Ci skoncentrować się na obszarach, które rzeczywiście wymagają pracy, zamiast samodzielnie wymyślać koło. Podczas gdy zatrudnienie nauczyciela jest kosztowną sprawą, jest to inwestycja, która zapewnia przyspieszony rozwój, aby poprawić swoje umiejętności, jak żaden inny. Czas i pieniądze zainwestowane obecnie, w porównaniu do treningu solo, zostaną odzyskane w przyszłości.