Patryk Szymański w finale Mistrzostw

Sporty walki 8 marca 2012

Patryk Szymański, wychowanek Klubu Bokserskiego Zagłębie Konin będzie walczył w finale 83. Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów w boksie, które trwają w poznańskiej hali Arena. Finały zaplanowano na dziś na godzinę 17.00.

Patryk reprezentuje barwy PKB Poznań i jest jedynym wychowankiem Zagłębia, któremu udało się dojść w tym roku do finału.

Swoje walki przegrali pozostali koninianie. Mateusz Rubczewski przegrał z wielokrotnym reprezentantem Polski Rafałem Kaczorem, Kamil Gardzielik przegrał jednogłośnie 0:5 z Tomaszem Jabłońskim z Gdańska. Igor Jakubowski przegrał 2:3 z Mateuszem Trycem z Feniksu Warszawa – choć ta walka wzbudziła wiele emocji. Trenerzy byli oburzeni zachowaniem zawodnika z Warszawy, który wielokrotnie faulował.

Jedynie Patryk Szymański wygrał walkę półfinałową 3:2 na punkty z Piotrem Sielawą z Hetmana Białystok i to jego zobaczymy w finałach. Będzie walczył z Tomaszem Mazurem również z PKB Poznań. Patryk jest jednym z najmłodszych zawodników na mistrzostwach. Trzymamy kciuki!