Escudo na medal

Taniec 13 grudnia 2011

Młodzi tancerze triumfowali w Dąbrowie Górniczej i Warszawie.

Tancerze ze Studia Tańca Escudo w Koninie wraz z trenerem Michałem Kowalskim wystartowali w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Dąbrowie Górniczej. W kategorii 12-13 lat w klasie tanecznej „D” para Jakub Zieleziński i Wiktoria Kurek zajęli pierwsze miejsce wygrywając wszystkie tańce.

W kategorii powyżej 15 lat w klasie „E” Studio Tańca Escudo reprezentowali: Jacek Jędro i Nicola Stencel, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z turniejami. Para zajęła 12 miejsce.

Jakub Zieleziński i Wiktoria Kurek prosto z Dąbrowy wyruszyli do Warszawy, gdzie wzięli udział w turnieju towarzyszącym finałom Grand Prix Polski.

- Bardzo dobrze zatańczony finał kolejny raz potwierdził dobry poziom tancerzy z Escudo i pokazał, że  są w stanie walczyć o najwyższe lokaty niezależnie od miejsca i okoliczności – mówi trenerka Escudo – Joanna Jaśko. Jakub i Wiktoria stanęli w Warszawie na drugim stopniu podium ustępując jedynie parze z Piły a wynik ten pozwolił im zbliżyć się do wyższej klasy tanecznej, którą mają szansę zdobyć na kolejnym turnieju. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych startach.