Zatańczyli z sukcesami!

Taniec 6 grudnia 2011

Studio Tańca Escudo na Mikołajkowym Turnieju Tańca.

W miniony weekend od wczesnych godzin porannych po raz kolejny pary ze Studia Tańca ESCUDO prezentowały swoje umiejętności podczas Mikołajkowego Turnieju Tańca w Halinowie k/ Warszawy. Był to bardzo emocjonujący i pełen wrażeń turniej, ponieważ ESCUDO wystawiło trzy nowe pary, które po raz pierwszy wzięły udział w rywalizacji turniejowej. Dwie z nich startowały w najmłodszej kategorii par do 9 roku życia.

Zarówno dla par, rodziców i trenerów to nie lada przeżycie ponieważ takie maluchy przyzwyczajają się do sali w której trenują na co dzień i do tego, że wszyscy w grupie tańczą te same choreografie, a tutaj wrzuceni na głęboką wodę – na wielką salę której nie znali, pomiędzy inne pary tańczące zupełnie inne choreografie i zdani sami na siebie pokazali, że „nie taki diabeł straszny” - mówią trenerzy ESCUDO Joanna Jaśko i Michał Kowalski.

Znakomicie przebrnęli przez rundy eliminacyjne awansując do ścisłego finału,co było dla wszystkich olbrzymim sukcesem i ostatecznie zajęli w nim:

Kacper Drygała i Oliwia Ignaszak – 5 miejsce

Michał Dominiak i Paulina Wlaźlak – 6 miejsce

W kolejnym bloku tanecznym zaprezentowała się po bardzo długiej przerwie w startach para w kategorii 12-13 lat klasa „E” Mateusz Madejski i Wiktoria Arsenowicz, która, niestety, nie miała tyle szczęścia co ich młodsi koledzy i zakończyła swój turniej w półfinale, ale  przy odrobinie pracy, większego zaangażowania i woli zwycięstwa na pewno i im uda się wywalczyć upragniony finał.

Ostatni blok turniejowy dla ESCUDO miał rozpocząć się o godzinie 15.00, ale ze względu na duże ilości par zgłoszonych na turniej wszystko nieco się opóźniło.

W tym bloku mieliśmy również swoich reprezentantów, tym razem 2 pary w najstarszej kategorii wiekowej w pow. 15 w klasie tanecznej  „E” . Pierwszą z nich była nowopowstała para Jacek Jędro i Nicola Stencel, która tańczy ze sobą niespełna 2 miesiące i w szaleńczym tempie postanowili uszyć stroje, złożyć choreografie i do końca roku wystartować jeszcze na kilku turniejach tańca ,z czego ten miał być ich pierwszym.

Tylko ten, kto kiedykolwiek zajmował się chociaż przez chwilę turniejowym tańcem towarzyskim wie, ile czasu i wysiłku kosztuje zgranie się nowej pary tak, żeby rozumiała się bez słów.

Jacek i Nicola co prawda dopiero się wszystkiego uczą ,ale już na tym turnieju pokazali, że bez walki się nie poddają i nie zamierzają zbyt długo czekać na lepsze lokaty.

Zajmując na turnieju  miejsce 5 i będąc jedyną niedoświadczoną parą wśród tańczących w tej kategorii udało im się wygrać jive-a, a tylko jeden punkt dzielił ich od „pudła” co znakomicie rokuje na przyszłość.

W tej samej kategorii ST ESCUDO wystawiło drugą ,już nieco bardziej doświadczoną parę Damian Konieczka i Patrycja Konieczka. Damiana i Patrycja mimo większego doświadczenia są również bardzo młodą parą turniejową, która swoje starty rozpoczęła w czerwcu, tuż przed wakacjami, a w związku ze znakomitymi wynikami ostatnich rywalizacji, turniej ten był startem, podczas którego walczyli o awans do wyższej klasy tanecznej.

Damian i Patrycja nie zawiedli i tym razem wygrywając turniej w kat. pow.15 lat w klasie „E” i nie dając szans swoim rywalom, a tym samym uzyskali awans do wyższej klasy tanecznej  „D”.

Wiemy, że sportowa rywalizacja to nie tylko wygrane turnieje, a celem dobrego klubu są przede wszystkim Mistrzostwa Polski. Taki jest też nasz cel, ale wiemy, że wymaga to czasu i ogromu wspólnej pracy,a doświadczenie  po raz kolejny pokazuje, że wszystkie te finały i małe wygrane to składowa, która pracuje na ostateczny wynik, który przy takiej współpracy będzie udziałem tancerzy  ST ESCUDO już za kilka lat.

Gratulujemy tancerzom i życzymy powodzenia, a w  najbliższy weekend Studio Tańca ESCUDO znowu będzie prezentować się i walczyć, tym razem z najlepszymi parami w Polsce na turnieju Finałowym Grand Prix AD Astra w Warszawie.