Kolejne sukcesy w Escudo

Taniec 29 listopada 2011

Co słychać u tancerzy ze Studia Tańca Escudo? Znów sukcesy!

Sobota 26 listopada rozpoczęła się dla tancerzy ze Studia Tańca ESCUDO bardzo wcześnie, a to za sprawą udziału w Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego, które odbywały się w Krzesinach k/Poznania. Escudo jest bardzo młodym klubem, który dopiero się buduje a w związku z tym, że taniec towarzyski jest trudną technicznie dyscypliną wymaga więc czasu zanim odpowiednio wyszkoli się pary mogące walczyć o tytuły Mistrzów Okręgu a potem Mistrzów Polski. Pomimo tego  trenerzy zdecydowali się wystawić parę reprezentantów w kategorii Junior I (pary 12-13 letnie) - Jakuba Zielezińskiego i Wiktorię Kurek, którzy co prawda turniejowo tańczą zaledwie kilka miesięcy, ale nie zawahali się ani chwili, żeby stanąć w szranki z najlepszymi w tej kategorii wiekowej, tym bardziej że wszyscy mieli świadomość, iż będą tańczyć z parami z wieloletnim stażem tanecznym, często dłuższym niż istnieje  Escudo, a także z byłym Mistrzem Polski w kategorii dziecięcej i najprawdopodobniej przyszłorocznym Mistrzem Polski Juniorów I - parą z Piły. Fakt ten nie przestraszył młodych tancerzy, a wręcz przeciwnie zmobilizował do pracy i sprawił, że cała ich energia skoncentrowana była na możliwie najlepszym odtańczeniu turnieju.

Ostatecznie Jakub z Wiktorią zajęli 4 miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 4 w standardzie, ale w „łacinie” zaledwie jeden punkt dzielił ich od przysłowiowego pudła, a dwie ,,urwane' jedynki najlepszej parze Mistrzostw to dla nas Beniaminków – równoznaczne z  Mistrzostwem Polski, ponieważ utwierdza nas w przekonaniu, że praca którą realizujemy z parami idzie we właściwym kierunku - mówią trenerzy Escudo Joanna Jaśko i Michał Kowalski. Pierwsze Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego zakończyły się więc nadspodziewanie dobrze dla Escudo, chociaż nie był to jeszcze koniec turniejowych emocji tego dnia.

W kolejnych blokach tanecznych odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,Srebrne Pantofelki' – turniej o wieloletniej tradycji organizowany przez Szkołę Tańca Finezja z Poznania, w którym wystartowały 2 pary ST ESCUDO. Turniej ten pokazał, że niezależnie od terytorium i innych okoliczności, kiedy jest wspólna praca i zaufanie to można liczyć, że efekt tej pracy również będzie pozytywny - mówią trenerzy. Kolejny raz tancerze ze Studia Tańca ESCUDO nie pozwolili, by ktokolwiek stanął im na drodze do sukcesu i obie pary wygrały turnieje w swoich kategoriach wiekowych. Startująca z samego rana w Mistrzostwach Okręgu para Jakub Zieleziński i Wiktoria Kurek wygrała tym razem w kat. 12-13 lat w klasie ,,D', a Damian Konieczka i Patrycja Konieczka odnieśli zwycięstwo w kategorii powyżej 15 lat w klasie ,,E'. Damian i Patrycja od początku swojej przygody z tańcem turniejowym (a było to pod koniec czerwca tego roku) wchodzą do finałów, a ostatnio udaje im  się walczyć o miejsca na podium na każdym zatańczonym przez nich turnieju. Po tym turnieju natomiast dzieli ich zaledwie kilka punktów od zdobycia nowej klasy tanecznej, po którą zamierzają się udać w najbliższą sobotę do Halinowa k/Warszawy. Życzymy sukcesów i powrotu z wyższą klasą!