Sukcesy tancerzy z Escudo

Taniec 8 listopada 2011

Sukcesy konińskich tancerzy ze Studia Tańca Escudo. Damian Konieczka i Patrycja Konieczka wygrali turniej tańca w Kępnie.

Damian Konieczka i Patrycja Konieczka wystartowali w sobotę w turnieju tanecznym w Zielonce koło Warszawy. Turniej towarzyszył Mistrzostwom Polski w klasa B i A. Nasi tancerze zajęli trzecie miejsce w kategorii powyżej 15 lat w klasie E. Ulegli jedynie parom z Warszawy i Pruszkowa.

Sukcesów było im jednak mało więc pojechali do Kępna na Ogólnopolski Turniej Tańca ,,Barwy jesieni’’. Chcieli jeszcze ćwiczyć i eliminować błędy. Zaprezentowali się tak dobrze, że wygrali turniej nie znajdując sobie równych. 

- To wielka radość dla tancerzy, trenerów, rodziców pary oraz pozostałych członków Escudo – mówi Joanna Jaśko, trener Studia Tańca. - Mamy nadzieję, że to dopiero początek sukcesów konińskich tancerzy w tańcu towarzyskim.

Warto dodać, że wcześniej Damian i Patrycja Konieczka zdobyli trzecie miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Płońsku, drugie miejsce na turnieju w Działoszynie koło Kluczborka i jeszcze wcześniej szóste miejsce na ogólnopolskim turnieju w Opolu.

Studio Tańca Escudo istnieje pięć lat a w Koninie dwa lata. Zajęcia prowadzą znakomici tancerze, wielokrotni Mistrzowie Polski Formacji Standardowych, finaliści Mistrzostw Świata i Europy jak również doświadczeni, dyplomowani instruktorzy tańca i trenerzy czołowych par Polski: Joanna Jaśko i Michał Kowalski.

Pod koniec listopada swój pierwszy start planuje kolejna para w kategorii powyżej 15 lat w klasie „E”, a w niedługim czasie na turniejach będą startować pary dziecięce i juniorskie, które powoli szlifują swoją formę podczas treningów w Studiu Tańca Escudo w Koninie.