Sukcesy Karateków z Konina podczas Mistrzostw Europy

Sporty walki 25 października 2011

W dniach 21 -23 października br. Ireneusz Mila, Robert Meller, Mateusz Klaczek, Patryk Szczepaniak, Adam Wieczorkowski, Adrian Dudkowiak, Jacek Olejnik i Mateusz Juszczak reprezentowali Konin podczas Otwartych Mistrzostw Europy w Sztukach Walki połączonych federacji KONG SAO oraz MSAC.

W zawodach brało udział ponad 270 zawodników m.in. Czech, Portugalii, Ukrainy, Rumunii, Niemiec, Azerbejdżanu, Iranu, Armenii oraz wielu Polskich Klubów zrzeszających adeptów karate, kempo, jiu- jitsu , MMA, kickboxingu oraz kung fu.

Nasi zawodnicy w sumie zdobyli 12 medali w konkurencjach kata oraz indywidualnych walkach. Dodatkowo Mateusz Klaczek zdobył puchar dla najlepszego technika w kategorii open kombat, konkurencji rozgrywanej na zasadach zbliżonych do amatorskiego MMA.

Największym dorobkiem medalowym, spośród konińskich zawodników mogą się poszczyścić: Ireneusz Mila (który zdobył złoto w kategorii kata stopni mistrzowskich , złoto w kategorii semi kontakt, oraz srebro w kategorii open kombat -76 kg). a także Patryk Szczepaniak (który wywalczył złoto w kategorii open kombat +91 kg, brąz w kategorii semi kontakt i brąz w kata stopni uczniowskich). Do strefy medalowej weszli także: Mateusz Klaczek – złoto w kategorii open combat – 76 kg, Mateusz Juszczak – złoto w kategorii open kombat -70 kg, Robert Meller – srebro w kategorii semi kontakt -85 kg, Adrian Dudkowiak – brąz w kategorii – 70 kg, Adam Wieczorkowski – brąz w kategorii open combat – 85 kg oraz Jacek Olejnik – brąz w kategorii – 65 kg.

Zasady walki określone przez organizatorów dają możliwość skonfrontowania wielu stylów walki, dlatego przyjęta formuła zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników. Otwarta formuła zawodów pozwala na start także zawodnikom spoza Europy, którzy są bardzo dobrymi fighterami – walki z nimi to nowe wyzwanie - mówi Patryk Szczepaniak z Konińskiego Stowarzyszenia Sportów Walk