Siłacze będą walczyć w Starym Mieście

Siłowanie na rękę 10 listopada 2015
Siłacze będą walczyć w Starym Mieście
Siłacze przyjadą do Starego Miasta. W niedzielę w Centrum Handlowym Ferio odbędą się XII Mistrzostwa Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce Debiuty 2015. Spodziewamy się ponad stu zawodników, również zza granicy.

- Rywalizować może każdy, co roku mamy niespodzianki - mówi Andrzej Piaskowski, prezes OSP w Starym Mieście, organizator Mistrzostw. - Był taki przypadek, kiedy zawodnik zgłosił się tuż przed mistrzostwami, spóźnił się na ważenie, więc mógł wystartować tylko w kategorii open. I mimo że był mniejszej postury niż inni startujący, to wygrał. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił.

- Siłownie na rękę to nie jest sport siłowy tak naprawdę, tylko sport walki. Dlatego liczy się nie tyle wielkość mięśni ile taktyka i technika - dodaje Paweł Gradecki, kierownik sekcji sportowej przy OSP.

Zawodnicy będą walczyć w kategoriach wagowych, na lewą i prawą rękę oraz open. Wystartować mogą także panie, a w tym roku po raz pierwszy będzie kategoria tylko dla strażaków. Gościem specjalnym będzie zawodnik światowej rangi w siłowaniu na ręce Piotr Szczerba. Do zawodów można się zapisywać w niedzielę od 8.00 rano, od 11.00 eliminacje, od 15.00 walki finałowe.