Grają w badmintona, zdobywają mistrzostwo

Badminton 17 października 2015
Grają w badmintona, zdobywają mistrzostwo
Ponad 100 osób niepełnosprawnych intelektualnie rywalizuje w Koninie w Mistrzostwach Polski w Badmintonie. Przyjechali z dziesięciu województw. Sportową imprezę od 11 lat organizuje koniński oddział Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sprawni Razem. Młodzież przygotowuje się do zawodów od wielu miesięcy. To reprezentanci ośrodków szkolno wychowawczych i klas integracyjnych.

- Prowadzę treningi regularnie od paru lat w sekcji przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koninie. To nie jest łatwa praca, a efekty zobaczymy na końcu czy uda się zdobyć medale. Co roku na Mistrzostwach stajemy na pudle - mówi trener Maciej Sypniewski, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie. - To jest sposób dla tych młodych ludzi, żeby oderwali się od nauki, ale też od złego życia. Oni się tu realizują, mogą pokazać co potrafią i się wyżyć, bo jednak trzeba się trochę nabiegać za lotką.

Oczywiście najmocniej trzymamy kciuki za zawodników z Konina i Rychwała. Mecze w hali Rondo w Koninie będą trwały dzisiaj do wieczora. W niedzielę od rana zaplanowano finały.