Dziewczęta z III LO i chłopcy z Wilczyna triumfowali na piaszczystych boiskach

Siatkówka 18 maja 2015
Dziewczęta z III LO i chłopcy z Wilczyna triumfowali na piaszczystych boiskach
Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie zorganizował dwa turnieje plażowej piłki siatkowej. Dziewczęta z III LO wygrały w I Otwartych Mistrzostwach Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Plażowej Piłce Siatkowej Kobiet. Do rywalizacji stanęło 15 drużyn. Szkoły ponadgimanazjalne reprezentowały: ZSTiH - dwie drużyny, III Liceum Konin - dwie drużyny, ZSB Konin, ZS im. Kopernika Konin. Przyjechały też zawodniczki z Gimnazjum w Sławsku, Gimnazjum w Skulsku, Gimnazjum w Krzymowie, Gimnazjum w Sompolnie - dwie drużyny oraz Gimnazjum nr 3 Konin i Gimnazjum nr 5 Konin - dwie drużyny. Skład uzupełniły zawodniczki z ZS Medycznych w Koninie. Dziewczęta rozegrały aż 28 spotkań.

Wyniki:
1 miejsce - 3 Liceum /A/
2 miejsce - Gim.Sompolno /A/
3 miejsce - 3 Liceum /B/
4 miejsce - ZS im.Kopernika
5 miejsce - Gim.nr 5 Konin /A/ i Gim.Krzymów
6 miejsce - ZSB Konin i ZS Medyk Konin
7 miejsce - ZSTiH /B/, Gim.nr 5 Konin /B/, Gim.Skulsk i Gim.Sompolno /B/
8 miejsce - ZSTiH /A/, Gim.nr 3 Konin i Gim.Sławsk

W IV Otwartych Mistrzostwach w Plażowej Piłce Siatkowej Mężczyzn zwyciężyli zawodnicy z Wilczyna. Do rywalizacji stanęło 16 drużyn. Szkoły ponadgimanazjalne reprezentowały: ZSTiH - dwie drużyny, 2 Liceum Konin, 3 Liceum Konin, ZSB Konin, Liceum Ogólnokształcące w Strzelnie. Gimnazjaliści reprezentowali: Gimnazjum w Sławsku, Gimnazjum w Skulsku, Gimnazjum w Sompolnie - dwie drużyny oraz Gimnazjum nr 3 w Koninie. Skład turnieju uzupełnili zawodnicy reprezentujący kluby: Team Stare Miasto i LUKS Wilki Wilczyn a także drużyny z Lisewa - absolwenci ZSTiH oraz Skulska i Słupcy. Zawodnicy rozegrali 30 spotkań.

Wyniki:
1 miejsce - LUKS Wilki Wilczyn
2 miejsce - Siatkarz Lisewo - Paweł Zwoliński i Dawid Gietkowski / absolwenci ZSTiH /
3 miejsce - 3 Liceum Konin
4 miejsce - Team Słupca
5 miejsce - ZSTiH /A/ - Mateusz Kujawa kl.3WA i Damian Szczepaniak kl.1WB,nSkulsk Skład - Adrian Ratajczyk kl.2TP i Sebastain Kołokowski.
6 miejsce - ZSB Konin, Team Stare Miasto
7 miejsce - LO Strzelno, 2 Liceum Konin, Gim.Sompolno /B/, Gim.Skulsk
8 miejsce - ZSTiH /B/, Gim.Sompolno /A/, Gim.Sławsk, Gim.nr 3 Konin.