Konin kocha biegaczy - POSŁUCHAJCIE

Bieganie 16 maja 2015
Konin kocha biegaczy - POSŁUCHAJCIE
Konin kocha biegaczy, a biegacze kochają nas! Przez dwa dni trwała w Koninie wielka biegowa impreza – siedemnasty Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa. Najpierw biegały dzieci i młodzież – na stadionie przy Dmowskiego rywalizowało ponad dwa tysiące młodych miłośników sportu. W sobotę w biegu głównym na 10 kilometrów ulicami konińskiej starówki biegło 212 osób. Wygrał tak jak w ubiegłym roku Paulo Verteskyi z Doniecka na Ukrainie. Osiągnął świetny czas 31 minut 13 sekund. Drugi był Piotr Werner z Team Werner z Malanowa z czasem 34 minuty 9 sekund. Trzeci czas 34 minuty 11 sekund osiągnął Fabian Florek z Team Kopeć z Konina. Wśród kobiet pierwsza na metę przybiegła Katarzyna Werner reprezentująca KKB Finisz Kalisz, ale mieszająca w Malanowie z czasem 41 minut 10 sekund. Drugie miejsce Hanna Wasilewska z Goliny Kolonii z czasem 45 minut 13 sekund. Trzecia na mecie była Zuzanna Hajdrych z Kleczewa z czasem 45  minut 54 sekundy.

Oprócz biegu na 10 kilometrów zorganizowano też tradycyjnie bieg na jedną milę dla samorządowców. Zza biurek ruszyło się niestety tylko ośmiu panów i jedna pani. Byli urzędnicy, ale też poseł Tomasz Nowak i burmistrz Rychwała Stefan Dziamara. Wygrał Paweł Wałkiewicz reprezentujący Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu.

Zapalonym biegaczem pokonującym maratony, a kochającym półmaratony jest szef portalu sportowykonin.pl Artur Chojnacki. Nie mogło go zabraknąć na trasie biegu Milowego Słupa. Zrobił życiowy rekord na 10 kilometrów osiągając 39 minut 13 sekund i zajął 17 miejsce.

Imprezę prowadził Janusz Lipiński, dyrektor Radia ZET Gold w Koninie, Słupcy i Poznaniu.