Adrian Stanisławski drugi w Pucharze Polski Seniorów - POSŁUCHAJCIE

Szermierka 19 kwietnia 2015
Adam Skrodzki z AZS AWF Katowice czwarty raz wygrał Puchar Polski Seniorów w szabli – 22. Memoriał Zenona Ryszewskiego organizowany w Koninie. Drugi był Adrian Stanisławski z KKSz. Adam Skrodzki jest jedynym zawodnikiem, który triumfował aż czterokrotnie w konińskim turnieju. Przeciwnikiem Skrodzkiego w finale był zawodnik Konińskiego Klubu Szermierczego Adrian Stanisławski. I choć Stanisławskiemu w półfinałowej walce z Marcinem Koniuszym z Sosnowca poszło rewelacyjnie i wygrał 15/10, to w walce ze Skrodzkim koninianin nie potrafił się odnaleźć.Przegrał 5/15.

Dodajmy, że Skrodzki wygrywał już koniński Memoriał w 2005, 2009 i w 2014 roku.

Trzecie miejsca zajęli Marcin Koniusz z MKS Fortis Sosnowiec i Mikołaj Grzegorek z MUKS Victor.

Wśród kobiet zwyciężyła Martyna Wątora z AZS AWF Warszawa, która w finale pokonała Martę Pudę z TMS Sosnowiec 15/12.Trzecie miejsca zajęły: Katarzyna Kędziora z AZS Poznań i Małgorzata Kozaczuk z AZS AWF Warszawa.

Koniński Puchar Polski Seniorów był sprawdzianem dla zawodników przed Pucharem Świata w Madrycie, który daje szansę na kwalifikacje olimpijskie oraz najważniejszą imprezą w kraju czyli Mistrzostwami Polski, które odbędą się w maju.