Świetnie się dzieje w konińskiej piłce ręcznej

Piłka ręczna 13 kwietnia 2015
Świetnie się dzieje w konińskiej piłce ręcznej
Najmłodsi szczypiorniści Startu Konin są brązowymi medalistami mistrzostw Wielkopolski. A juniorzy młodsi awansowali do najlepszej ósemki w kraju. Zawodnicy z rocznika 2002 wystartowali w dwóch turniejach finałowych, wygrali pięć spotkań i przegrali pięć, ostatecznie zajmując trzecie miejsce w Wielkopolsce.

Mistrzostwo województwa zdobyła drużyna UKS SP 46 Poznań, która w ostatnim meczu pokonała Start Konin w dramatycznych okolicznościach 10:9 (na 10 sekund przed końcem spotkania zawodnik z Konina nie wykorzystał rzutu karnego). Drugie miejsce zajął zespół Nielba Wągrowiec, trzecie Start Konin, czwarte AZS-AWF Volkswagen Poznań, piąte Tęcza Kościan i szóste Real-Astromal Leszno.

W bramce Startu Konin grali: Jakub Wasiak i Aleksander Sędziak. W polu grali: Piotr Jankowski, Jakub Filipiak, Kacper Trepka, Norbert Górski, Jakub Nadlewski, Szymon Fersch, Marcel Bembenek, Jakub Pecyna, Maciej Kowalski, Jakub Szerbiak, Jakub Jędrzejewski, Arkadiusz Pawlak i Tomasz Lorencki. Kierownikiem ekipy był Pan Andrzej Jankowski.

Drużynę w zawodach finałowych poprowadził trener Dariusz Pietrzyk, który zastąpił Marka Salzmana (opiekuna tej drużyny). Trener Salzman w tym samym czasie prowadził zespół juniorów młodszych Startu w rozgrywkach eliminacyjnych o Mistrzostwo Polski. Sportowa impreza odbyła się w Lublinie.

Tutaj również ogromny sukces. Juniorzy młodsi Startu Konin wywalczyli awans do grona ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. W ćwierćfinałach wygrali z drużynami z Dąbrowy Białostockiej i Świebodzina oraz przegrali z Lublinem.

Mecz pomiędzy Unią i Startem był bardzo wyrównany i zacięty.

- Do 40 minuty na tablicy wyników cały czas padał remis. Pierwsza połowa zakończyłam się remisem 13:13, pomimo tego, że Start prowadził w 20 minucie 3 bramkami. W drugiej połowie sędziowie skutecznie uprzykrzali grę naszym zawodnikom. W 40 minucie poważnej kontuzji głowy nabawił się utalentowany Olgierd Piaskowski i nie mógł dalej kontynuować gry. Na nasze nieszczęście, w 53 minucie, przy wyniku 24:21 nie wykorzystaliśmy aż 4 dogodnych sytuacji. Unia wykorzystała ten moment i odskoczyła na różnicę 6 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:22 dla Lublina - relacjonuje Marek Salzman.

24 kwietnia we Wrocławiu rozpoczyna się turniej o awans do najlepszej czwórki w kraju.

- To ogromny sukces konińskiego szczypiorniaka i całej Wielkopolski - dodaje Marek Salzman. - We Wrocławiu zagramy z bardzo silną drużyną Śląska Wrocław, Wybrzeżem Gdańsk i KSSPR Końskie, czyli zespołami z ogromnymi tradycjami piłki ręcznej. Jestem bardzo dumny z chłopaków, zaszliśmy naprawdę daleko, stworzyliśmy kompletny zespół, który jest w stanie na dzień dzisiejszy wygrać z każdym. Dla takich chwil jakie przeżywamy w trakcie tego sezonu, warto się poświęcać, spędzać niezliczone ilości godzin na treningach, przygotowywać się i „zaszczepiać” w dzieciach zamiłowanie do piłki ręcznej. Już udowodniliśmy, że w tej kategorii nadal liczymy się w Polsce a to nie jest nasze ostatnie słowo. To co wyprawiali na boisku moi zawodnicy a w szczególności: Piotr Kołtunowicz, Olgierd Piaskowski, Adrian Grzelka, Adrian Franaszek, Marcel Urbanski, Hubert Sobczak, Sebastian Hybsz i Łukasz Kosmowski, przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Skład: Sebastian Hybsz, Łukasz Kosmowski, Piotr Różycki, Marcel Urbański, Adam Śnihur, Kamil Kieliszkowski, Adrian Franaszek, Rafał Kałecki, Adrian Grzelka, Olgierd Piaskowski, Piotr Kołtunowicz, Albert Szczypiorski, Hubert Sobczak, Krzysztof Zimny, Kamil Nadlewski, Mateusz Mikuła, Mikołaj Marcinkowski.