Koniec dobrej passy koninianek

Koszykówka 21 marca 2015
Dobra passa konińskich koszykarek przerwana. Pokonana w środę Pszczółka Lublin zrewanżowała się za porażkę. Lublinianki pokonały zawodniczki z Konina 80:66. To był kolejny mecz w fazie play out o utrzymanie w Tauron Basket Lidze Kobiet. Koninianki nie poradziły sobie w tym spotkaniu. Najlepiej pod koszem przeciwniczek zaprezentowała się Gloria Brown, która zdobyła 21 punktów i Renee Taylor -19, ale zupełnie nie było widać Anny Dąbek i Aaryn Ellenberg. Pszczółka Lublin przerwała dobrą passę konińskiego zespołu, który zwyciężył sześć razy pod rząd. Teraz trzeba czekać na wynik niedzielnego meczu Basket Gdynia kontra Widzew Łódź. Jeśli wygra Gdynia koninianki mają pewne utrzymanie w ekstralidze. Gdyby wygrała Łódź to ten zespół będzie miał jeszcze matematyczne szanse, żeby dogonić koninianki.