Start Konin górą!

Piłka ręczna 15 marca 2015
Piłkarze ręczni Startu Konin wygrali w derbach regionu z drużyną Salus Przedecz. Mecz w III lidze odbył się w konińskiej hali w Morzysławiu. Zakończył się zwycięstwem koninian 29:27. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. To Salus raczej prowadził przez cały mecz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:10 dla gości. W końcówce meczu koninianom udało się zdobyć przewagę i ją utrzymać. Pod bramką przeciwników rządził młodziutki Olgierd Piaskowski, który zdobył aż 12 bramek. A w bramce świetny był Jakub Kujawiński.

- Było wiadomo, że dzisiaj nie będzie tak łatwo - mówił trener Startu Radosław Wrzesiński. - Przedecz trochę już znamy, tym bardziej, że są wzmocnieni drugoligowym zawodnikiem. Ale wierzyłem w swoją drużynę, że mogą zagrać fajną piłkę ręczną i zobaczyliśmy to w drugiej połowie. Fenomenalny w bramce był Kuba Kujawiński, a to co robił w ataku Olo – jeśli tak będą grali nasi młodzi zawodnicy to będzie rewelacyjnie.

Bramki zdobywali: Olgierd Piaskowski -12, Marek Salzman -10, Adam Pietrzyk – 4, Adrian Grzelka – 2, Tomasz Trojanowski – 1.

Następne dwa mecze koninianie grają na wyjeździe w Strzałkowie i Pyzdrach. Dopiero w kwietniu po Świętach zagrają przed swoją publicznością. I to będzie początek najcięższych spotkań. W kwietniu do Konina przyjedzie mocny Wągrowiec, potem koninianie jadą do Świebodzina i na koniec przyjeżdża do nas Kościan. Start Konin jest na trzecim miejscu w tabeli.