Panie walczyły w Memoriale Bożeny Pyry

Siatkówka 15 marca 2015
Panie walczyły w Memoriale Bożeny Pyry
Pięć drużyn kobiet walczyło przy siatce w czwartym Memoriale Bożeny Pyry w Koninie. Działaczka i miłośniczka sportu wymyśliła turniej tylko dla pań w 2003 roku. Bożena Pyra grała w siatkówkę dopóki pozwalał jej na to stan zdrowia. Od czterech lat zawodniczki spotykają się w Koninie, żeby zagrać w turnieju jej pamięci.

- To była fajna inicjatywa pani Bożenki - mówiła Kinga Głydziak z seniorek KTPS. - W tym roku mamy świetną drużynę. Grają te dziewczyny, które znały panią Bożenkę, grały z nią, trenowały. Ten turniej jest dla nas co roku wyjątkowy.

- Żona była urodzoną lekkoatletką - mówił Sławomir Pyra, prezes TKKF. - Była nawet kiedyś w kadrze przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W siatkówkę zaczęła grać dosyć późno, bo dopiero po 30-tce. Ale bardzo kochała ten sport. Śmialiśmy się, że dopiero po 50-tce zacznie ścinać. Jestem wdzięczny działaczom TKKF, że co roku chcą ten turniej kontynuować. To dla mnie bardzo wzruszające chwile. 

W tegorocznym turnieju wgrała drużyna kadetek z Konińskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, drugie – TKKF Warta, trzecie Polonia Bytoń, czwarte seniorki Konińskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej i piąte seniorki ze Słupcy. Najwszechstronniejszą zawodniczką została Edyta Bednarska-Korus ze Słupcy, najlepszą atakującą Justyna Frasz-Ignaczak z TKKF Warta, najlepszą rozgrywającą Wiktoria Szklarek z drużyny kadetek KTPS, najlepszą zagrywającą Joanna Szyder z Polonii Bytoń, najlepszą odbierającą Karolina Królikowska z seniorek KTPS. Nagrodę dla najstarszej zawodniczki otrzymała Bożena Wyszyńska ze Słupcy.