Pierwsza przegrana Startu w III Lidze

Piłka ręczna 18 stycznia 2015
Pierwsza przegrana Startu w III Lidze
Pierwsza porażka piłkarzy ręcznych z Konina w III Lidze. Start przegrał ze Świebodzinem 23:35. Drużyna Startu Konin, która spadła z II do III ligi, czuła się dotąd niepokonana. Nasi szczypiorniści wygrali wszystkie mecze. W pierwszym meczu w nowym roku, po dość długiej przerwie przyszło im stanąć naprzeciwko mocnej drużyny ZEW Świebodzin. I dobrze było widać wszystkie mankamenty konińskiej drużyny. Przegraliśmy ze Świebodzinem 23:35.

- Chyba jedna rzecz była wyraźnie widoczna. To gabaryty fizyczne przeciwników i naszej drużyny - to są dwa różne światy - podsumował mecz trener Startu Radosław Wrzesiński. - Na razie to nasza pierwsza przegrana, więc, nie oszukujmy się, jakieś straszne rzeczy się nie dzieją. Gramy taką drużyną jaką mamy, złożoną i z seniorów i z juniorów. Uważam, że na razie jest dobrze.

Bramki zdobywali: Adam Pietrzyk - 11, Marek Salzman - 5, po 2 - Maciej Rolnik i Hubert Sobczak, po 1 - Albert Szczypiorski, Patryk Urbański, Marcel Urbański.

Kolejny mecz piłkarze ręczni Startu Konin zagrają na wyjeździe. To będzie spotkanie dwóch spadkowiczów z II ligi. Koninianie zmierzą się z Tęczą Kościan w najbliższą niedzielę.