Przy siatce i przy bramkach na finał WOŚP - ROZMOWA

Siatkówka 8 stycznia 2015
Przy siatce i przy bramkach na finał WOŚP - ROZMOWA
Koniński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie tradycyjnie na sportowo. W hali w Morzysławiu będą dwa turnieje: piłki siatkowej i halowej piłki nożnej. W niedzielę już o 9.00 w hali w Morzysławiu spotkają się miłośnicy piłki siatkowej, żeby rywalizować w turnieju o puchary Prezydenta, Przewodniczącego Rady Miasta i Radia ZET Gold. Przy siatce zmierzy się osiem drużyn w dwóch grupach: w pierwszej będą drużyny Kopalni, Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych, Starego Miasta i Radia ZET Gold, a w drugiej  zespoły TKKF Warta, Konińskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, Energetyk ZE PAK Konin i Urzędu Skarbowego. Taki turniej jest już 11 raz a zespoły dobrze pamiętają, że cel jest charytatywny. Każda z drużyn wrzuci do puszki WOŚP 250 złotych.

Drużyny piłki siatkowej rozpoczną rywalizację około 9.30, zakończą przed 16.00 – bo wtedy w hali w Morzysławiu rozpocznie się drugi turniej – halowej piłki nożnej – również w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą w nim rywalizowały cztery drużyny: Konińskie Media, PAK KWB, Energetyk Konin i MZK. Piłkarze także wrzucą pieniądze do puszki Wielkiej Orkiestry. Turniej futsalowy w hali w Morzysławiu rozpocznie się o 16.00 w niedzielę 11 stycznia.

Posłuchajcie rozmowy z Januszem Lipińskim, dyrektorem Radia ZET Gold w Koninie, Słupcy i Poznaniu, organizatorem turnieju piłki siatkowej oraz z Błażejem Kupczykiem z Radia ZET Gold, który czuwa nad organizacją turnieju piłki nożnej halowej.