Siła, technika, pasja

Siłowanie na rękę 23 listopada 2014
Siła, technika, pasja
150 zawodników z 25 klubów kraju i zagranicy rywalizowało w 11. Mistrzostwach Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce Debiuty 2014. Sportowa impreza już kolejny raz odbyła się w Starym Mieście koło Konina. Na finały w Centrum Handlowym Ferio przyjechał Mistrz Polski w siłowaniu na ręce i medalista mistrzostw Europy i świata - Jan Żółciński. Swoją przygodę z armwrestlingiem rozpoczynał właśnie na Mistrzostwach w Starym Mieście.

Każdy z zawodników mógł wybrać kategorię, w której czuje się najlepiej – były kategorie wagowe, juniorskie i seniorskie oraz na prawą i lewą rękę, do tego kategoria open. Rywalizowały też kobiety. Do rozdania - 60 medali.

Mistrzostwa Polski Amatorów w siłowaniu na ręce organizowała Federacja Armwrestling Polska i Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Mieście.
 
Na 11 Mistrzostwach Polski Amatorów w siłowaniu na ręce Debiuty 2014 w Starym Mieście drużynowo zwyciężyli zawodnicy z Dąbrowy Zielonej. Na piątym miejscu rywalizację zakończyło Stare Miasto. W regionie konińskim zostało jedenaście medali. Dwa srebrne krążki w kategoriach na lewą i prawą rękę zdobył: Waldemar Kaźmierczak ze Starego Miasta, srebro i brąz – Adam Zioła również ze Starego Miasta, srebro – Piotr Sieradzki ze Ślesina, brązowe medale wywalczyli: Andrzej Klimkowski z Modły i Patryk Bojanowski z Kłodawy. Świetnie poradziły sobie panie z regionu konińskiego. W kategoriach na lewą i prawą rękę Weronika Wiśniewska z Barczygłowa zdobyła złoty i srebrny medal. Również złoto i srebro zdobyła Aneta Mierzejewska z Ponętowa Górnego w powiecie kolskim.

Wyniki Debiuty 2014 - drużynowo - złoto, srebro, brąz, punkty

1 DABROWA ZIELONA 2 0 3 37
2 CIESZYN 2 1 0 36
3 BONIEWO 1 2 1 36
4 BOGATYNIA 3 0 0 30
5 STARE MIASTO 0 3 1 29
6 BUKOWINA 2 0 1 25
7 SWIEBODZIN 1 0 1 24
8 MIEDZYCHÓD 0 0 2 20
9 GORZÓW WLKP. 1 1 0 18
10 BRODNICA 1 1 0 17
11 BARCZYGŁÓW 1 1 0 17
12 RZEPISKA 1 1 0 17
13 PONETÓW GÓRNY 1 1 0 17
14 BRWINÓW 1 1 0 17
15 ŁAPSZANKA 1 0 1 15
16 BORYSŁAWICE 0 2 0 15
17 KRAKÓW 0 0 1 15
18 ŁÓDZ 1 0 0 14
19 CZESTOCHOWA 0 2 0 14
20 SULECIN 1 0 0 10
21 KROSNIEWICE 0 1 0 10
22 SUSZ 0 0 2 10
23 NISKO 0 0 1 9
24 KŁODAWA 0 0 1 9
25 INOWROCŁAW 0 0 0 9

SENIOR MEN LEFT 63KG
1. HUBCZYK ROBERT. CIESZYN
2. KAŹMIERCZAK WALDEMAR. STARE MIASTO
3. ZIOŁA ADAM. STARE MIASTO

SENIOR MEN LEFT 70KG
1. MULARCZYK JULIAN. GORZÓW WLKP.
2. ŁUCZAK JAKUB. BONIEWO
3. KRAWIEC TOMASZ. WSCHOWA
4. BUDZIAREK JULIUSZ. ŁÓDŹ
5. RUTNICKI-SZYMCZAK ANDRZEJ. MIĘDZYCHÓD
6. KWOLIK SZYMON. ŚWIEBODZIN

SENIOR MEN LEFT 78KG
1. JASIENIAK MARCIN. ŁAPSZANKA
2. MORAWIEC MAREK. CIESZYN
3. KUŹNIAR ROBERT. RZECZYCA
4. DĘBSKI ZBYSŁAW. KSIĄŻ WLKP
5. PIECHOCKI MARCIN. KROŚNIEWICE
6. IDKOWIAK ADAM. CHODZIEŻ
7. DUDA PAWLO. GDAŃSK
8. PECIAK BARTOSZ. CZEMPIŃ
9. KWIATKOWSKI ARKADIUSZ. MARKLOWICE

SENIOR MEN LEFT 86KG
1. CZERNIK KRZYSZTOF. BUKOWINA
2. PARSZUTO MARIUSZ. CZĘSTOCHOWA
3. KLIMKOWSKI ANDRZEJ. MODŁA
4. CYRAN MACIEJ. KRAKÓW
5. KICZOR MIKOŁAJ. KONIECPOL
6. SZUBA ŁUKASZ. POZNAŃ
7. WYZUJ PRZEMYSŁAW. CZEMPIŃ

SENIOR MEN LEFT 95KG
1. KŁYS KRZYSZTOF. BRODNICA
2. RISHKO OLEKSANDR. BRWINÓW
3. BOJANOWSKI PATRYK. KŁODAWA
4. BRAK JAKUB. NISKO
5. DZIWIŃSKI DARIUSZ. MIĘDZYCHÓD
6. KASPRZAK PAWEŁ. DĄBROWA ZIELONA
7. ŁUCZAK BARTŁOMIEJ. BONIEWO
8. MILCZAREK MAREK. BŁONIA
9. BARDZISZEWSKI KRYSTIAN. MIĘDZYCHÓD
10. REUS SEBASTIAN. ZACHARZYCE
11. JÓŹWIAK TOMASZ. MIĘDZYCHÓD
12. BŁASZCZYK SŁAWOMIR . GOLINA
13. PALONKA JAROSŁAW. ŁABUNIE
14. CIBA PRZEMYSŁAW. KRAKÓW
15. SZUBA JAKUB. POZNAŃ

SENIOR MEN LEFT +95KG
1. MROCZKOWSKI MARIUSZ. BOGATYNIA
2. BĄK PAWEŁ. BORYSŁAWICE
3. DĘBSKI KRZYSZTOF. SUSZ
4. KRAJEWSKI PIOTR. OPOLE
5. HERTMANOWSKI MIROSŁAW. STARY LUBOSZ
6. MACHALSKI JAKUB. INOWROCŁAW
7. AUGUSTYNIAK DAWID. BORYSŁAWICE
8. BIERNAT MATEUSZ. SŁAWA
9. NERYNG WALDEMAR. ŚWIEBODZIN
10. TLOŁKA ŁUKASZ. PALOWICE
11. NOWAKOWSKI MICHAŁ. CZĘSTOCHOWA
12. SŁOMKA DANIEL. GOLINA

SENIOR MEN LEFT OPEN
1. MROCZKOWSKI MARIUSZ. BOGATYNIA
2. BĄK PAWEŁ. BORYSŁAWICE
3. DZIWIŃSKI DARIUSZ. MIĘDZYCHÓD

SENIOR MEN RIGHT 63KG
1. HUBCZYK ROBERT. CIESZYN
2. ZIOŁA ADAM. STARE MIASTO
3. STALA KAMIL. DĄBROWA ZIELONA

SENIOR MEN RIGHT 70KG
1. BUDZIAREK JULIUSZ. ŁÓDŹ
2. JUSIEL JAKUB. GORZÓW WLKP.
3. KWOLIK SZYMON. ŚWIEBODZIN
4. WITKOWSKI KRZYSZTOF. PLESZEW
5. ŁUCZAK JAKUB. BONIEWO
6. KRAWIEC TOMASZ. WSCHOWA
7. MULARCZYK JULIAN. GORZÓW WLKP.
8. RUTNICKI-SZYMCZAK ANDRZEJ. MIĘDZYCHÓD

SENIOR MEN RIGHT 78KG
1. GOŁDYNIAK STANISŁAW. RZEPISKA
2. PIECHOCKI MARCIN. KROŚNIEWICE
3. JASIENIAK MARCIN. ŁAPSZANKA
4. MORAWIEC MAREK. CIESZYN
5. ŚMIEGIELSKI MARCIN. JEZIORY
6. KUŹNIAR ROBERT. RZECZYCA
7. DUDA PAWLO. GDAŃSK
8. BOJANOWSKI KAMIL. KŁODAWA
9. WRÓBEL BARTŁOMIEJ. KONIN
10. IDKOWIAK ADAM. CHODZIEŻ
11. IWANOWSKI RAFAŁ. WARSZAWA
12. SZYMKIEWICZ ŁUKASZ. BARCZYGŁÓW
13. GALANT DAWID. WĘGLEW
14. KWIATKOWSKI ARKADIUSZ. MARKLOWICE
15. PECIAK BARTOSZ. CZEMPIŃ

SENIOR MEN RIGHT 86KG
1. CZERNIK KRZYSZTOF. BUKOWINA
2. PARSZUTO MARIUSZ. CZĘSTOCHOWA
3. CYRAN MACIEJ. KRAKÓW
4. JAKUBOWSKI GRZEGORZ. CIESZYN
5. KICZOR MIKOŁAJ. KONIECPOL
6. SZUBA ŁUKASZ. POZNAŃ
7. WYZUJ PRZEMYSŁAW. CZEMPIŃ
8. GRABOWSKI MACIEJ. DĄBROWA ZIELONA

SENIOR MEN RIGHT 95KG
1. RISHKO OLEKSANDR. BRWINÓW
2. KŁYS KRZYSZTOF. BRODNICA
3. JÓŹWIAK TOMASZ. MIĘDZYCHÓD
4. BOJANOWSKI PATRYK. KŁODAWA
5. ŁUCZAK BARTŁOMIEJ. BONIEWO
6. CIBA PRZEMYSŁAW. KRAKÓW
7. BŁASZCZYK SŁAWOMIR . GOLINA
8. MILCZAREK MAREK. BŁONIA
9. YAVDOSHNIAK TARAS. CIECHOCINEK
10. SZUBA JAKUB. POZNAŃ
11. REUS SEBASTIAN. ZACHARZYCE
12. DRAGAN TOMASZ. KĄTY
13. BARDZISZEWSKI KRYSTIAN. MIĘDZYCHÓD
14. KASPRZAK PAWEŁ. DĄBROWA ZIELONA
15. TYLCZYŃSKI ARKADIUSZ. BRODNICA
16. PALONKA JAROSŁAW. ŁABUNIE
17. SZCZĘSNY MARCIN. POSADA
18. DZIWIŃSKI DARIUSZ. MIĘDZYCHÓD

SENIOR MEN RIGHT +95KG
1. MROCZKOWSKI MARIUSZ. BOGATYNIA
2. STASIAK KRYSTIAN. STRZELNO
3. DĘBSKI KRZYSZTOF. SUSZ
4. MACHALSKI JAKUB. INOWROCŁAW
5. NERYNG WALDEMAR. ŚWIEBODZIN
6. KOLESNIK MYKOLA. JABŁONKA
7. MICHALSKI MACIEJ. ZGIERZ
8. BĄK PAWEŁ. BORYSŁAWICE
9. SŁOMKA DANIEL. GOLINA
10. BIERNAT MATEUSZ. SŁAWA
11. KRAJEWSKI PIOTR. OPOLE
12. WYRWA SZYMON. KONIECPOL
13. HERTMANOWSKI MIROSŁAW. STARY LUBOSZ
14. NOWAKOWSKI MICHAŁ. CZĘSTOCHOWA
15. PALUCH PAWEŁ. STRZELNO
16. AUGUSTYNIAK DAWID. BORYSŁAWICE
17. TLOŁKA ŁUKASZ. PALOWICE

SENIOR MEN RIGHT OPEN
1. NERYNG WALDEMAR. ŚWIEBODZIN
2. GOŁDYNIAK STANISŁAW. RZEPISKA
3. CZERNIK KRZYSZTOF. BUKOWINA
4. CIBA PRZEMYSŁAW. KRAKÓW
5. MACHALSKI JAKUB. INOWROCŁAW
6. YAVDOSHNIAK TARAS. CIECHOCINEK
7. JAKUBOWSKI GRZEGORZ. CIESZYN
8. JÓŹWIAK TOMASZ. MIĘDZYCHÓD
9. HERTMANOWSKI MIROSŁAW. STARY LUBOSZ

JUNIOR18 MEN RIGHT 63KG
1. MIELCZAREK MACIEJ. BONIEWO
2. KAŹMIERCZAK WALDEMAR. STARE MIASTO

JUNIOR18 MEN RIGHT 78KG
1. DOMAGAŁA MATEUSZ. SULĘCIN
2. ZDANOWSKI BOGUSŁAW. BONIEWO
3. WALISZEWSKI MIŁOSZ. BONIEWO
4. STASZAK MATEUSZ. RYCHWAŁ
5. OBLIZAJEK DAWID. STARE MIASTO
6. WRÓBEL BARTŁOMIEJ. KONIN
7. LEDER PATRYK. OSTRÓWEK

JUNIOR18 MEN RIGHT +78KG
1. KASPRZAK PAWEŁ. DĄBROWA ZIELONA
2. SIERADZKI PIOTR. SLESIN
3. BRAK JAKUB. NISKO
4. BARDZISZEWSKI KRYSTIAN. MIĘDZYCHÓD
5. SZYDŁOWSKI PIOTR. KUTNO
6. WRÓBEL MATEUSZ. DĄBROSZYN

SENIOR WOMEN LEFT OPEN
1. WISNIEWSKA WERONIKA. BARCZYGŁÓW
2. MIERZEJEWSKA ANETA. PONĘTÓW GÓRNY
3. GANCAREK DOMINIKA. DĄBROWA ZIELONA

SENIOR WOMEN RIGHT OPEN
1. MIERZEJEWSKA ANETA. PONĘTÓW GÓRNY
2. WISNIEWSKA WERONIKA. BARCZYGŁÓW
3. GANCAREK DOMINIKA. DĄBROWA ZIELONA
4. TRZEBIŃSKA IZABELA. ŚWIEBODZIN

JUNIOR18 WOMEN RIGHT OPEN
1. GANCAREK DOMINIKA. DĄBROWA ZIELONA