To sport dla prawdziwych twardzieli

Żeglarstwo 23 listopada 2014
To sport dla prawdziwych twardzieli
50 załóg rywalizowało na jeziorze pątnowskim w 20. Regatach Barbórkowych. Co roku, na przełomie listopada i grudnia przyjeżdżają do nas żeglarze z całej Polski. Żeglarze udowadniają, że nie boją się ani wiatru, ani niskich temperatur, a żeglarstwo to sport dla prawdziwych twardzieli. Podczas regat rozegrano trzy wyścigi, żeglarze rywalizowali w siedmiu klasach, najwięcej załóg startowało w klasie OMEGA. Regaty o Puchar Prezesa KWB Konin zakończyła Biesiada Żeglarska. A najlepsi uhonorowani zostali pucharami i nagrodami.

W klasie omega standard I miejsce zajęła załoga w składzie: Krzysztof Turza, Michał Amborski i Hubert Radzimowski z Gniezna.

W Omega Sport najlepsi byli: Michał Ruciński, Krystyna Kiczko i Piotr Małecki z Gdańska.

W klasie T1 Andrzej Rygielski i Andrzej Szymaniak z Włocławka, T2 Sławomir Rohde, Szymon Kłosiński i Dariusz Wilisch z Wągrowca, T3 Marcin Woźniak Piotr Bachowski z Koronowa.

W klasie Sasanka wygrali Paweł Grabarczyk i Dariusz Szymczak z KWB Konin, w klasie Laser Wiktor Jędrusik z Ostrowa Wielkopolskiego, 420 Piotr Glanc i Stiwen Glanc ze Ślesina a w klasie Open Igor Graczyk.