KS TEAM Stare Miasto na Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej

Siatkówka 9 października 2014
KS TEAM Stare Miasto na Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej
Klub Sportowy TEAM Stare Miasto otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w III Otwartych Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich w piłce siatkowej, które odbędą się w dniach 18-19 października 2014 roku w Jarocinie.          

         W turnieju wystąpi 18 drużyn w 6 grupach, po 3 drużyny w każdej. 18 października 2014 r. odbędzie się I runda turnieju, natomiast dnia następnego – II runda, faza finałowa oraz puchar pocieszenia. Mecze w I i II rundzie odbywać się będą systemem „każdy z każdym”, w pierwszym dniu do trzech wygranych setów, a w drugim dniu do dwóch wygranych setów, do 21 punktów, z zachowaniem zasady o dwóch punktach przewagi. Do II rundy awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, tworząc trzy czterozespołowe grupy. Tutaj drużyny rozegrają po dwa mecze z drużynami, z którymi nie spotkały się w I rundzie. W klasyfikacji jednak uwzględniony zostanie również wynik meczu rozegranego pomiędzy danymi drużynami w I rundzie.

          Do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny z grup oraz dwie drużyny, które zajmą trzecie miejsce grupach, ale uzyskają najlepszy bilans punktów, setów i małych punktów. Od fazy ćwierćfinałowej rozgrywki toczyć się będą systemem pucharowym. Drużyny, które odpadną w ćwierćfinale zajmą ex-equo 5 miejsce, natomiast drużyny, które odpadną w 1/2 finału sklasyfikowane zostaną ex-equo na 3 miejscu. Zwycięscy półfinałów rozegrają mecz finałowy o tytuł „Mistrza Polski Drużyn Amatorskich” w siatkówce, natomiast drużyny, które zajmą trzecie miejsca w grupach po I rundzie turnieju rozegrają mecze o tzw. „Puchar Pocieszenia Mistrzostw”. W Pucharze Pocieszenia utworzone zostaną dwie trzyzespołowe grupy, gdzie mecze odbywać się będą systemem „każdy z każdym”, każdy mecz po 1 secie do 25 punktów, z zachowaniem zasady o dwóch punktach przewagi. Zwycięscy grup awansują do finału, a drużyna zwycięska otrzyma „Puchar Pocieszenia Mistrzostw”. Siatkarze ze Starego Miasta w grupie D zmierzą się z zespołami OGG NYSA oraz PKC GROUP SOSNOWIEC.

        Klub Sportowy TEAM Stare Miasto powstał w 2009 roku dzięki inicjatywie ludzi, którzy ponad wszystko kochają to, co daje siatkówka i szermierka. Nadrzędnym celem jest promocja tych dyscyplin jako aktywnej formy wypoczynku dla ludzi w każdym wieku oraz promocja Gminy Stare Miasto na polskich oraz światowych arenach. Na przełomie lat 2013/2014 sekcja siatkówki odnosiła sukcesy w różnych turniejach, co niewątpliwie przyczyniło się do zauważania Klubu na arenie krajowej i zaproszenia go do udziału w tak prestiżowej imprezie, jaką niewątpliwie są Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich.

2013 r. – I miejsce - Turniej Siatkarski w Stawiszynie
2013 r. – II miejsce - Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Stare Miasto
2013 r. – II miejsce - V Międzygminny Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów w Osieczy
2013 r. – II miejsce - I Międzynarodowe Rozgrywki w Piłce Siatkowej dla Młodzieży i Osób Dorosłych organizowane w Starym Mieście
2014 r. – I i II miejsce – Turniej piłki plażowej w Starym Mieście
2014 r. – I miejsce - Turniej Międzygminny o Puchar Wójta Gminy Rzgów w Osieczy
2014 r. – III miejsce - Turniej Piłki Siatkowej z okazji WOŚP w Koninie

KS TEAM Stare Miasto brał również udział w turniejach m.in. w Godowie, Choceniu czy Mosinie.

Podczas Mistrzostw Polski Drużyn Amatorskich w Jarocinie KS TEAM Stare Miasto,
w ramach promocji, wystąpi w koszulkach z logo Gminy Stare Miasto.

Trzymajmy kciuki za naszych siatkarzy!