Karatecy z Kleczewa na Mistrzostwach Polski

Sporty walki 8 października 2014
Karatecy z Kleczewa na Mistrzostwach Polski
Od udanych startów rozpoczęli zmagania sportowe wychowankowie sensei Zdzisława Nowaka po wakacyjnej przerwie. Zawodnicy z Kleczewa startowali w Warszawie w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Karate PZKF i Turnieju Kwalifikacyjnym do Kadry Narodowej.

Drużyna Kadetek w składzie: Magdalena Marek, Maria Stranc i Maria Maciejewska zdobyła złoty medal w finale pokonując zespół Satori Jastrowie. Drużyna Juniorów: Szczepaniak Bartosz, Gauza Kamil i Chojnacki Szymon również dotarła do finału pokonując faworyzowany team Shodan Zduny. W finale jednak ulegli drużynie Budokanu Wrocław. Bardzo dobrze również wypadły seniorki w składzie: Justyna Szmajdka, Natalia Nowak i Martyna Albanowska również dopiero w finale uległy drużynie żeńskiej Budokan Wrocław.

W tym samym dniu na Turnieju Kwalifikacyjnym do Kadry Narodowej, karatecy UKS Kleczew zdobyli nominacje zajmując miejsca na podium. Trzecie miejsca zdobyli: Maria Stranc, Maria Maciejewska, Martyna Albanowska, Natalia Nowak, Szymon Chojnacki. Drugie miejsce zajął Kamil Gauza. Najwięcej radości w tym dniu miała Magdalena Marek, która po odebraniu złotego medalu z Drużynowych Mistrzostw Polski jeszcze dwukrotnie stanęła na podium: zajmując trzecie miejsce w konkurencji Fuku-go (zawodniczki wykonują kata i kumite) oraz stanęła na najwyższym stopniu podium wygrywając kumite indywidualne kadetek +60 kg.