Siłacze ze Starego Miasta w niezłej formie

Siłowanie na rękę 18 listopada 2013

Czas podać wyniki X Otwartych Mistrzostw Polski Amatorów w siłowaniu na ręce. Impreza odbyła się w Starym Mieście, a gospodarze mieli godnych reprezentantów. Drużynowo Stare Miasto zajęło trzecie miejsce.

Przez całą niedzielę rywalizowało w Mistrzostwach ponad 100 zawodników z 54 miast.

Grupowo pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Orawy, drugie z Lublina, trzecie ze Starego Miasta. Jeśli chodzi o indywidualne sukcesy zawodników ze Starego Miasta to: Paweł Gradecki zajął 4 miejsce w kategorii seniorów do 63 kg na lewą rękę i piąte na prawą rękę. W kategorii do 70 kilogramów trzeci był Łukasz Szymkiewicz – zarówno na lewą jak i prawą rękę. W kategorii najcięższej +95 kg Andrzej Banach uplasował się na czwartym miejscu w rywalizacji na prawą rękę i na szóstym miejscu – na lewą. Adam Zioła ze Starego Miasta był ósmy w kategorii 63 kg na prawą rękę, Kamil Stala z Kościelca był 10, a Krzysztof Perliński z Konina – 11.

Sukcesy osiągnęli zawodnicy ze Starego Miasta w kategorii junior do 18 lat do 63 kg. Damian Krzyżanowski był najlepszy, Adam Szymkiewicz zajął czwarte miejsce, Waldemar Kaźmierczak – piąte.

Wśród kobiet Weronika Wiśniewska ze Starego Miasta zajęła drugie miejsce w kategorii open na prawą rękę. W finale pokonała ją Maria Juroszek z Cieszyna.