Przegrany mecz Startu z Legnicą

Piłka ręczna 21 września 2013

Seniorzy Startu Konin przegrali pierwsze spotkanie w nowym sezonie II ligi przed swoją publicznością. Ulegli UKS Dziewiątka Legnica 23:15.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:8 dla Legnicy, a mecz aż do ostatnich 10 minut był niezwykle wyrównany. Kibice licznie zgromadzeni na trybunach naprawdę uwierzyli, że tym razem nasi piłkarze ręczni mogą wygrać. Niestety, wiele błędów na koniec spotkania spowodowało, że przegrali ośmioma bramkami.

Trener Radosław Wrzesiński i zawodnicy byli zawiedzeni.

- Po barażach mieliśmy ochotę zdobyć pierwsze dwa punkty – na swoim parkiecie. Nie udało się – mówił trener Wrzesiński. - Przygotowywaliśmy się do tego sezonu, było różnie, gramy tymi zawodnikami, których mamy, nie mamy graczy, którzy nagle mogliby wzmocnić tę drużynę. Był to mecz walki, ale były momenty, kiedy zachowanie zawodników było dziwne. Przed nami ciężki mecz wyjazdowy z Kościanem. To zespół, który pretenduje do I ligi. Będzie bardzo ciężko. Zobaczymy czy zawodnicy odbudują się psychicznie przed tym spotkaniem

- Wynik mało satysfakcjonujący zarówno graczy jak i kibiców – komentował Tomek Trojanowski. - Przeciwnik był tym razem lepiej przygotowany. Liczyliśmy na zwycięstwo, bo wygraliśmy z nimi w barażach dwiema bramkami. Myślę, że musimy popracować jeszcze nad kondycją, nerwy odłożyć na bok, a skupić się na dokładności, koncentracji, sile rzutów i przede wszystkim na akcji.

Skład drużyny: Grzegorz Stawicki -4 bramki, Marek Salzman – 3, Adam Kujawiński – 3, po dwie – Michał Pawlaczyk, Olgierd Piaskowski, Adam Pietrzyk – 1, Filip Biniewicz, Janusz Kostrzewa, Tomasz Trojanowski, Bartosz Cienkuszewski, Jakub Kujawiński, Hubert Woźniak, Maciej Rolnik, Patryk Stuczyński, Maciej Roszak, Mateusz Pawlak.

Czerwone kartki zobaczyli Marek Salzman i Adam Kujawiński.