W podróż życia dookoła Polski

Kolarstwo 25 lipca 2013

Pokona na rowerze 4 tysiące kilometrów, przejedzie Polskę dookoła - zajmie mu to około miesiąca - Maciej Janicki - 19-latek z Sompolna w powiecie konińskim wyruszył w podróż życia.

Jego wyprawa ma też cel charytatywny. Maciej chce pomóc 15-letniemu Szymonowi Mantykowi, który cierpi na porażenie mózgowe, ma wrodziną wadę serca i niedosłuch. Tuż przed wyprawą emocje były ogromne - mówi Maciej Janicki.

- W nocy nie mogłem zasnąć, rano nie mogłem zjeść śniadania, stres o wiele większy niż przed maturą. Właściwie w porównaniu z tym co się teraz dzieje matura to pestka. Pokonam 4 tysiące kilometrów, będę podróżował około miesiąca, pod koniec sierpnia chcę wrócić do domu do Sompolna. To wszystko dzieje się dla Szymona Mantyka. Chciałbym pomóc zebrać pieniądze na jego rehabilitację, której bardzo potrzebuje - mówił dzisiaj w Koninie Maciej Janicki.

Z różnych miejsc w Polsce do wszystkich darczyńców, którzy włączyli się w akcję, Maciej będzie wysyłał kartki zrobione własnoręcznie przez kolegów z klasy Szymona.

Dzisiaj z Konina do Węglewa odprowadzili Macieja jego koledzy ze Sport Club Konin.