Maciej jedzie dookoła Polski

Kolarstwo 22 lipca 2013

Maciej Janicki - 19-latek z Sompolna wyrusza w podróż dookoła Polski. Chce odbyć przygodę swojego życia i pomóc mieszkańcowi gminy cierpiącemu na porażenie mózgowe.

Dla Szymona Mantyka koledzy z klasy zrobili własnoręcznie pocztówki - Maciej Janicki zabierze je ze sobą na wyprawę i będzie wysyłał do darczyńców z różnych miejsc w całym kraju.

- Spełniam swoje marzenie, a przy okazji chcę pomóc Szymonowi. Dla niego toczy się ta cała akcja. Będziemy zbierać pieniądze na jego rehabilitację. Jeżdżę na rowerze odkąd pamiętam, sprawia mi to ogromną przyjemność. Przy takich akcjach potrzebna jest chęć, zapał i ważny cel - mówi Maciej Janicki.

W czwartek o 9.00 Maciej Janicki startuje z Sompolna, do Konina przyjedzie o 10.30 i spotka się z miłośnikami rowerowych wypraw na skwerku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Stąd przez część trasy będą mu towarzyszyli rowerzyści ze Sport Club Konin - klubu, do którego również należy Maciej.

- Mamy nadzieję, że podróż Macieja będzie udana, że spełni swoje marzenie, objedzie kraj dookoła i przebędzie te cztery tysiące kilometrów w zdrowiu. Akcja ma też piękny cel - pomoc Szymonowi. Dlatego będziemy Maciejowi kibicować na całym szlaku - dodaje Andrzej Skrzypiński, Sport Club Konin.

Pierwszy etap wyprawy zakończy się w Poznaniu, potem Szczecin, dalej od Świnoujścia aż po Hel i wzdłuż granic - dookoła Polski - taki jest plan wyprawy, która ma około czterech tysięcy kilometrów. Maciej chce wrócić do domu pod koniec sierpnia.

Od lewej: Maciej Janicki, Andrzej Skrzypiński