Medale dla zawodników KLTC

Kolarstwo 4 lipca 2013

Podsumujemy ostatnie starty zawodników Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów.

Rafał Klepacki w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie zdobył złoty medal w konkurencji scratch, 8 miejsce zajął Dorian Bartkiewicz. W wyścigu drużynowym na 4000 m – drugie miejsce zajęła ekipa KLTC Konin w składzie: R. Klepacki, D. Bartkiewicz, W. Pszczolarski, D. Skiba

Sprint drużynowy – koninianie otarli się o medal zajmując ostatecznie 4 miejsce. Orlicy KLTC jechali w składzie R. Klepacki, D. Bartkiewicz, D. Skiba. W wyścigu punktowym - 4 miejsce D. Bartkiewicz. W Omnium Olimpijskim: 4 miejsce zajęli: W. Pszczolarski, 6-R. Klepacki.

Warto dodać, że w Kleszczewie pod Poznaniem odbył się też wyścig o Puchar Wójta Gminy Kleszczewo. Zawodnicy do przejechania mieli 76km, a trasa wiodła wokół autostrady - między innymi musieli pokonać 18 podjazdów pod wiadukty nad autostradą. KLTC reprezentował tylko Eryk Sobiech. Wyścig od startu był bardzo nerwowy dochodziło do licznych kraks. Na pierwszych kilometrach utworzyła się kilkuosobowa ucieczka, która została skasowana po 30km. Wyścig został rozstrzygnięty z finiszu z dużej grupy. Eryk Sobiech przekroczył linię mety jako trzeci.