Uczniowie rywalizowali w lekkiej atletyce

Sport szkolny 10 maja 2013

Uczniowie gimnazjów z Konina i całego regionu: powiatu tureckiego, kolskiego i słupeckiego uczestniczyli w Mistrzostwach Miasta Konina i Rejonu Konińskiego w lekkiej atletyce.

Dzisiaj na stadionie w Morzysławiu biegali, rzucali oszczepem, był skok w dal, pchnięcie kulą, a na koniec sztafety. Nie zabrakło też świetnych wyników.

- Mam pierwsze miejsce w skoku w dal z wynikiem 4, 68. Sport na pewno kształtuje charakter i to przede wszystkim fajna zabawa, przyjechaliśmy, żeby powalczyć, osiągnąć coś, poznać ciekawych ludzi, przeżyć fajną przygodę - mówiła Weronika Antczak z Gimnazjum w Słupcy. 

- Jest bardzo fajnie, można się wykazać, pokazać swoje umiejętności, zdobyć medale, zakwalifikować się do kolejnych zawodów - mówili uczniowie Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Jest tutaj około 500 osób, to naprawdę nieźle - mówił Jakub Górny z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie. - Poziom jest dość wysoki, a możliwość sprawdzenia się z równieśnikami to dla uczniów super sprawa.

Najlepszych trzech zawodników z każdej konkurencji rozgrywanej podczas dzisiejszych mistrzostw będzie uczestniczyło w finałach wojewódzkich.