Było głośno i emocjonująco

Sport szkolny 5 kwietnia 2013

Szkoła Podstawowa nr 5 w Koninie zwyciężyła w turnieju 1001 Gry, a uczniowie SP nr 11 są Superkibicami - oto wyniki dzisiejszej rywalizacji uczniów koninińskich podstawówek w tradycyjnej, niezwykle emocjonującej sportowej imprezie.

Skok przez płotki, sadzenie ziemniaków, po kamieniach do celu – między innymi z takimi konkurencjami musieli zmierzyć się uczniowie konińskich szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w turnieju 1001 Gry. Sportowa impreza odbyła się dzisiaj w hali Rondo w Koninie. Nie zabrakło też wyzwania dla kibiców. Szkoły rywalizowały bowiem w konkursie Superkibica. W sportowej rywalizacji wygrała Szkoła Podstawowa nr 5, a Superkibicami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, ale sprawdźmy najpierw jak się bawili.

- Podczas turnieju nie brakuje emocji – mówił Zbigniew Kosmalski, dyrektor SP 4 w Koninie - organizator 1001 Gry. - Chodzi o to, żeby dobrze się bawić, rywalizować w konkurencjach i kibicować zgodnie z duchem fair play. A konkurencje są proste, wszystkie zwinnościowo-sprawnościowe i szybkościowe.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, drugie Szkoła Podstawowa nr 6, trzecie nr 1, a czwarte – numer 15. Najlepsi otrzymali puchary od Prezydenta Konina, Przewodniczącego Rady Miasta Konina, Radia Planeta i Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska. Były też talony na sprzęt sportowy i piłki.

Superkibicami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. Dla nich też był puchar i gratulacje.

- Konkurs 1001 Gry i Superkibica to z pewnością jedna z najgłośniejszych imprez w Koninie – podsumował prezydent miasta Józef Nowicki.

Zwycięzcy turnieju ze Szkoły Podstawowej nr 5 byli bardzo dumni.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa - mówili Dawid Świderski, Maria Woźniak i Dominik Chojnacki. - Taki turniej jest bardziej interesujący niż siedzenie w ławce, możemy robić coś ciekawego i dobrze się bawić, mieć trochę adrenaliny. 

- Trenowaliśmy tak jak co roku, na lekcjach w-f, przypominaliśmy sobie poszczególne konkurencje. Ale jak widać uczniowie się przyłożyli do pracy, czego efektem jest pierwsze miejsce. Jestem z nich bardzo dumny - stwierdził Marcin Dołowiec, nauczyciel w SP nr 5 w Koninie.