Ferie na sportowo

Sport szkolny 8 stycznia 2013

60 drużyn czyli około 450 zawodników zgłosiło się do udziału w Konińskiej Feriadzie Sportowej czyli halowym turnieju piłki nożnej. Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie.

Uczniowie konińskich szkół chętnie właśnie na sportowo spędzają co roku ferie zimowe. A te, przypomnijmy, rozpoczynają się już 14 stycznia. Spotkania piłkarskie będą się odbywały w hali Rondo od 14 stycznia od 8.30 do 15.00. Finały zaplanowano na 25 stycznia.

Oprócz tego w poszczególnych szkołach i halach MOSiR-u organizowane będą turnieje sportowe. Odbędzie się 14 takich turniejów a uczniowie będą się zmagać z takimi dyscyplinami jak: tenis stołowy, siatkówka, piłka ręczna, badminton, piłka nożna dla chłopców klas I-III oraz zajęcia o charakterze otwartym z szermierki pod hasłem ,,Walczyć każdy może’’.

- Zachęcamy do udziału w imprezach sportowych w ferie. Warto aktywnie spędzić ten czas - mówi Tomasz Sękowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie. - Wszystkie szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej MOSiR. 

W ferie można zapisać się także na Zimowy Kurs Nauki Pływania zarówno na basenie w hali Rondo jak i na pływalni na Zatorzu. W określonych godzinach dostępna będzie również za darmo kręgielnia w hali Rondo.