Będzie sportowo w szkołach

Sport szkolny 6 września 2012

Uczniowie, którzy kochają sport będą mogli wykazać się w roku szkolnym. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie pracuje jeszcze nad kalendarzem imprez, ale już teraz wiadomo, że pod koniec września pierwsze rozgrywki sportowe.

Będą to drużynowe mistrzostwa w tenisie stołowym, mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych i na początku października drużynowe mistrzostwa w pływaniu. Poza tym jeszcze we wrześniu duża impreza połączona z inauguracją roku sportowego w szkołach. Będą to indywidualne mistrzostwa miasta i rejonu w lekkiej atletyce.

- Podczas uroczystości uhonorowane zostaną szkoły, które brały udział we współzawodnictwie sportowym i zajmowały najwyższe miejsca w różnych turniejach - mówi mówi Tomasz Sękowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Koninie.

Kalendarz imprez sportowych dla konińskich szkół ma być gotowy już wkrótce. W piątek odbędzie się spotkanie z przedstawicielami placówek, na którym zostaną ustalone regulaminy i terminy poszczególnych zawodów. Kalendarz pojawi się wtedy na stronie internetowej MOSiR-u. Warto dodać, że musi on być zgodny z kalendarzem ustalonym przez Szkolny Związek Sportowy.