Będą żeglować i pływać na byle czym

Żeglarstwo 16 sierpnia 2012

Już w sobotę odbędą się tradycyjne regaty organizowane przez Klub Żeglarsko – Motorowy Kaper w Ślesinie. Oprócz regat odbędą się zabawne zawody w pływaniu na byle czym.

Zawody rozpoczną się na ślesińskiej przystani o godzinie 12.00. Zmagania rozgrywać się będą w klasach Optymis, Ankora, Omega, T1 T2 T3 i Open. Udział w oddzielnych zawodach wezmą także szefowie zaprzyjaźnionych klubów żeglarskich z okolicy – będą to regaty komandorów, które rozpoczną się o 16.30. Poza regatami organizatorzy przewidują wiele innych atrakcji między innymi widowiskowe i zabawne zawody w pływaniu na byle czym.

- Uczestnicy zawodów mają bardzo ciekawe pomysły. W ubiegłym roku była to pływająca wanna, wcześniej pływający sedes, pewnie w tym roku również coś ,,kąpielowego' uczestnicy wymyślą. Warunek jest taki, że to ,,byle co' musi się utrzymać na wodzie i przynajmniej przepłynąć chociaż połowę zaplanowanej trasy - mówi Tadeusz Pośnik Komandor Klubu Żeglarsko-Motorowego Kaper w Ślesinie. Początek zawodów o 18.00.

Oprócz tego wieczorem zaplanowano koncerty szantowe. Zapraszamy na przystań w Ślesinie już w sobotę 18 sierpnia.