Turniej Tańca Towarzyskiego już za tydzień w Koninie

Taniec 19 kwietnia 2012

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Prezydenta Miasta Konina odbędzie się 28 kwietnia w hali sportowej Obiektu Rekreacyjno-Sportowego Rondo w Koninie. Zatańczy 150 par z całej Polski.

Po raz pierwszy po 20 latach w Koninie odbędzie się turniej tańca towarzyskiego. Będzie to wydarzenie o randze ogólnopolskiej. W przygotowanie tego projektu zaangażowały się wspólnie Koniński Dom Kultury, Studio Tańca Escudo i Radio Planeta FM. W konkursie zatańczy ponad 150 par z całej Polski i ponad setka dzieci z Konina.

Konkurs, w którym będą oceniani tancerze zostanie przeprowadzony w trzech blokach. O godz. 10:00 zaprezentują się dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.  Jak informuje Joanna Jaśko z Escudo, mniej będzie tu rywalizacji sportowej. Mali tancerze reprezentują bowiem poziom rekreacyjny i do takich grup należą. O godz. 14:00 zobaczymy tancerzy bardziej zaawansowanych. O 18:00  - najstarsze pary, występujące w klasie tanecznej B i w mocniej rozbudowanych choreografiach. Jak podkreśla, bardzo ważne jest rozpoczęcie przygody z tańcem towarzyskim wcześnie. Wymaga on więcej dyscypliny niż inne techniki taneczne, tańczy się go w parze, która musi się idealnie zgrać. Trzeba też wyćwiczyć solidnie i cierpliwie każdy krok, by w ogóle zatańczyć układ.

Joannie Jaśko towarzyszy inny tancerz, do niedawna wicemistrz Polski w formacjach – Michał Kowalski, z którym wspólnie wpadli na pomysł zorganizowania Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Koninie. Na co dzień pracują z dziećmi, parami turniejowymi. Chcą również założyć Klub sportowy. Mają również nadzieję, że kolejne edycje turnieju konińskiego odbędą się w przyszłych latach.

Dodajmy, że w tanecznych zmaganiach będzie można wywalczyć m.in. puchar prezydenta miasta, które wsparło finansowo tę imprezę. Jak zapewniają pomysłodawcy, zawodników będą oceniać najlepsi sędziowie z całej Polski, a turniejowi będzie patronowało Polskie Towarzystwo Taneczne. Wydarzenie będzie oczywiście otwarte dla widowni. Bilety wstępu kosztują 5 i 10 zł. 

Organizatorzy: Studio Tańca ESCUDO ,Koniński Dom Kultury , Obiekt Sportowo-Rekreacyjny RONDO

Honorowy Patronat :  Prezydent Miasta KONINA

Turniej jest zatwierdzony i zgłoszony do kalendarza imprez Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego studio Tańca ESCUDO jest członkiem wspierającym .

Podczas Turnieju rywalizować  będą pary taneczne z całej Polski  w grupach rekreacyjnych i sportowych. W grupach rekreacyjnych ,w najmłodszych kategoriach wiekowych:

- 8-9 lat klasa „H”

- 10-11 lat klasa G”

- 12-13 lat klasa „G”

W grupach sportowych w kategoriach:

10 -11 lat klasy E,D

12-13 lat klasy E,D

14-15 lat klasy E,D,C

Pow.15 lat klasy E ,D,C,B

Pary zaprezentują się w  17 różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych  w tańcach latynoamerykańskich ( Samba ,Cha-cha ,Rumba, Paso-Doble i Jive ) i standardowych ( Walc Angielski ,Tango, Walc Wiedeński ,Foxtrot i Quickstep)

Sędziować Turniej będzie 7 sędziów punktujących , a podliczać noty sędziowskie 2 sędziów skrutinerów.  W  większości  sędziowie ,którzy przyjadą do Konina posiadają najwyższe kategorie sędziowskie ,sędziują Mistrzostwa Polski oraz największe turnieje międzynarodowe w Polsce i za granicą .

Sędzia Główny : 

Grzegorz Rybicki - Tomaszów Mazowiecki

Pozostali sędziowie:

Krzysztof Cisek    -        Łódź

 Andrzej Mierzwa -       Legnica

 Waldemar Ziomek -    Poznań

 Łukasz Grzęski       -    Toruń

 Tomasz Kadylak     -    Płock

Grzegorz Kałmuczak – Poznań

Sędziowie skrutinerzy :

Dorota Gołębiowska – Bydgoszcz

Piotr Seliger – Łódź

Prowadzenie Turnieju :

Hanna Matuszewska – Bydgoszcz

Oprawa muzyczna Turnieju:

Dariusz Brzostowski – Łódź

Podczas Turnieju zaprezentuje się ponad 100 dzieci z konińskich Przedszkoli  ( Przedszkola 1 ,10,14,15 ) i Szkół Podstawowych w których Studio Tańca Escudo prowadzi zajęcia.

Będzie również pokaz tańca Formacji ESCUDO z Ostrowa Wielkopolskiego.