Firma sprzątająca do biura - jak wybrać najlepszą?

2019-05-24

Jeśli w oczach klientów chcesz wyjść na profesjonalistę i osobę rzetelną, musisz zadbać o swój wizerunek. Jego częścią natomiast jest także to, jak dbasz o przestrzeń dookoła ciebie. Jeśli twoje biuro jest zaniedbane, nikt z pewnością nie będzie widział w tobie profesjonalisty. Nie sposób jednak wymagać od swoich pracowników, by po godzinach brali w ręce mopa i odkurzacz. Odpowiednia firma sprzątająca https://eclear.pl/cennik/ - to odpowiedź na twoje potrzeby. Jak ją jednak wybrać, by nie żałować? Podpowiadamy, czym wyróżnia się profesjonalna firma sprzątająca.


Najlepsza firma sprzątająca do biura

Jeśli zastanawiasz się, która firma sprzątająca będzie najlepsza do twojego biura, pamiętaj, by wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • godziny pracy - firma sprzątająca przede wszystkim nie powinna przeszkadzać twoim pracownikom w czasie dnia pracy, zatem najlepiej pewnie będzie, jeśli będzie przychodziła wcześnie rano lub późnym popołudniem. Zanim zatem stwierdzisz, która firma sprzątająca będzie najlepsza dla biura, którym zarządzasz, sprawdź, czy w ogóle pracują w godzinach dla ciebie odpowiednich.
  • rekomendacje poprzednich klientów - każda profesjonalna firma sprzątająca będzie cieszyła się uznaniem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie każdy, kto sprząta, będzie rozumiał potrzeby specyficznego środowiska, jakim jest środowisko biurowe. Możesz być zatem pewny, że najlepsza firma sprzątająca do biura będzie cieszyła się w sieci uznaniem. To także szansa, by przekonać się, jakie przestrzenie dotychczas sprzątali jej pracownicy i czy poradzą sobie z twoim biurem.
  • doświadczenie firmy sprzątającej - jak już wspomnieliśmy, środowisko biurowe jest specyficzne i wymaga odpowiedniej znajomości właściwym środków czystości oraz umiejętności prawidłowej pielęgnacji urządzeń wrażliwych. Upewnij się zatem, że firma sprzątająca, którą chcesz zatrudnić w swoim biurze, już wcześniej miała z czymś takim styczność, a jej pracownicy wiedzą, jak należy postępować ze sprzętem elektronicznym. Da ci to spokój ducha, który pozwoli ci pracować bez ciągłych zmartwień.
  • formy płatności za usługi sprzątające - okazuje się, że nie każda firma sprzątająca rozlicza się z klientami tak samo. Możesz zatem umówić się na abonament płacony miesięcznie lub odpłatność za każdą godzinę pracy. Pamiętaj jednak, by nie kierować się tylko ceną, ale wybrać firmę, której cena jest adekwatna do jakości świadczonych usług
  • zakres świadczonych usług - firma sprzątająca biura powinna posiadać właściwy sprzęt i odpowiednie środki pielęgnacji, dzięki którym sprzęt nie ulegnie zniszczeniu. Poproś, by firma sprzątająca zapoznała cię z wykorzystywanymi urządzeniami
  • ubezpieczenie - firma sprzątająca może być najlepsza w tym co robi, a mimo to czasem któryś z jej pracowników może popełnić błąd, który ciebie będzie sporo kosztował: niestety dosłownie, bo naprawa delikatnego sprzętu elektronicznego jest naprawdę droga. Zanim zatem podpiszesz umowę, upewnij się, że firma sprzątająca posiada aktualne ubezpieczenie OC, które pokryje ewentualne szkody.