Dlaczego naturalne kosmetyki są dobrym wyborem?

2019-05-28

W czasach, gdy wybór w każdej drogerii jest naprawdę spory, trudno stwierdzić, jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów będą naprawdę najlepsze. Dlatego my podpowiadamy, by postawić na naturę. Naturalne odżywki do włosów to bowiem doskonały wybór! Dlaczego? Przedstawiamy kilka powodów, dla których naturalne odżywki do włosów będą prawdziwym strzałem w 10.

Znacznie mniej chemii

Niestety, wraz z olbrzymim wyborem, w naszych czasach pojawiły się także olbrzymi ilości sztucznych substancji, które obecne są niemal we wszystkim - nie tylko w kosmetykach, ale także jedzeniu i powietrzu. Jeśli zatem można wybrać naturalne odżywki do włosów, które mają ich znacznie mniej, warto. Pamiętaj, że twoje ciało zna naturę znacznie dłużej niż chemiczne substancje, które są stosunkowo nowe.

Brak agresywnych składników i lepsza tolerancja

Pamiętaj, że dzięki brakowi miliona sztucznych substancji, naturalne odżywki do włosów będą znacznie lepiej przyswajane przez twoje włosy. Nie chodzi o to, by straszyć - przecież każdy kosmetyk, który trafia do drogerii musi być wcześniej odpowiednią ilość przebadany i zatwierdzony. Nie jest to zatem złej jakości chemia, a po prostu chemia każdej jakości będzie zawsze gorsza dla ciebie niż natura. Potwierdzają to badania, które mówią wyraźnie, że naturalne odżywki do włosów są lepiej tolerowane przez skórę i znacznie rzadziej prowadzą do reakcji alergicznych. Na pewno będą lepszym wyborem dla osób ze skórą wrażliwą. Każdy z nas natomiast powinien unikać niekorzystnych SLSów czy PGów.

Prawdziwe działanie, a nie maskowanie poblemu

Warto o tym mówić - większość kosmetyków, których skład opiera się na substancjach chemicznych, działa jedynie na objawy, nie pozbywając się problemu naprawdę. Tymczasem naturalne odżywki do włosów działają, wspomagając procesy fizjologiczne i mobilizując do regeneracji twoje włosy. Zdarza się zatem, że efekty przychodzą znacznie później aniżeli w przypadku chemii.

Troska o środowisko

Pamiętaj, że naturalne odżywki do włosów składają się z naturalnych składników pochodzących z upraw, na których nikt nie decyduje się na sztuczne nawożenie ani chemiczne zwalczanie szkodników. Ekologiczne uprawy są zatem znacznie mniej szkodliwe dla środowiska. Warto także podkreślić, że znacznie częściej są one opakowane w sposób jak najbardziej ekologiczny - np. przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Warto podkreślać także, że naturalne odżywki do włosów nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają w swoim składzie żadnej substancji, która pochodziłaby od martwych zwierząt. Warto zatem wybierać je nie tylko ze względu na ich efektywność w działaniu, ale także ze względu na etykę.


To oczywiście jedne z najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na naturalne odżywki do włosów. Warto jednak powiedzieć, że najważniejsze jest ich działanie - są bowiem skuteczne i najczęściej wyróżniają się bardzo ładnym zapachem.